Esimese kooliastme loovuspäev

Kuidas me „Pruuni putuka söögimaja“ lävel uusi sõnu meisterdasime.
I trimestri lõpus oli I kooliastme õpilaste loovuspäev. Alustuseks toimus lühike jalgsimatk koolist Vändra kultuurimajja kinno. Talv oli selle teekonna ilusaks muutmisega tõsist vaeva näinud, valget sära jagus külluslikult.

Peale filmiseanssi “Rohutirts ja sipelgas” valisime lemmiktegelase ja pidasime ühises vestlusringis aru, mis oli filmi sõnum. Ühiselt jõuti otsusele, et jutt käis sõprusest, armastusest ja üksteise aitamisest, aga ka muusikast ja ehituskunstist.
Loovuspäeva teine pool kuulus sõnaloomingule, osalesime presidendi sõnavõistlusel Sõnaus. Leiutasime uusi ja ilusaid sõnu, mis aitaksid kasutusel olevaid kohmakaid rohesõnu suupärasemaks muuta. Selgus, et loometöö pole sugugi lihtne ja muudab isegi näljaseks. Probleemi lahendas “Pruuni putuka söögimaja” (nimi laenatud vaadatud filmist), kus enne koduteele asumist keha sai kinnitada.
Uus loovuspäev on juba teel ning saabub II trimestri lõpus.
PS! Sõnausele esitati sel aastal 3350 sõna, neist 7 läks teele Vändra Gümnaasiumi I kooliastme loovuspäevalt.

Loe edasi Esimese kooliastme loovuspäev