Hullu Teadlase kohtumine 1. – 3. klassi uurimistööd tegevate õpilastega

Tartu Ülikooli muuseumi saadik I. kooliastme teadustunnis

Kõigi teadushuviliste laste lemmik, Hull Teadlane, veetis Vändra Gümnaasiumi õpilastega toimeka, teadust täis tunni. Sel korral tutvustas ta, mis on „vinged ringed“.
Teadlane oskas käesoleva õppeaasta teadustöö teema õpilastele mudeleid ja näiteid kasutades arusaadavaks teha ning lihtsalt ära selgitada. Avastasime, et süsinikuringe on ainult sõnana keeruline. Veel mõned katsed veeringe tutvustamiseks ning lõpetuseks muidugi pauku ja tuld!
Vaadata oli väga põnev, aga vedela lämmastiku ja põleva gaasiga katseid ei soovitanud teadlane ise kodus proovida. Külma ja kuuma katsed jäävad ootama aega, kui keemia koolis selgeks õpitud saab.

Tartu Ülikooli muuseumi teadustööde konkursile „Vinged ringed“ on sel aastal registreerunud meie kooli 2.a ja 3.b klass.

Tekst: õp Silja Enok

2.a ja 2.b klasside külaskäik C. R. Jakobsoni Talumuuseumi

Teisipäeval, 30. jaanuaril, külastasid meie 2.a ja 2.b klass KIK- projekti raames C. R. Jakobsoni Talumuuseumi. Lapsed said osa programmist “Eesti toidu aastaring talus.” Programmi eesmärk oli tutvustada Eesti toidu valmistamise traditsioone, aastaaegade mõju talu toidulaual, C. R. Jakobsoni põhimõtteid talust ja toidust ning toidu teekonda laudast ja aiast kööki– meie lauale.