Hullu Teadlase teadustöö

Sõbrapäeval, 14.02.2023 tegi Vändra Gümnaasiumi I a klass Hullu Teadlase teadustöö „Imeline maitse“ jaoks katseid kooli  söögisaalis. Töö hüpoteesiks oli: joogivesi võtab igalt viljalt omale maitset.

Hüpoteesi kontrollimiseks loositi õpilased 3 rühma: hapu, magus ja kibe. Iga rühm valmistas ette 2-3 jooki, tutvustas oma tööd ja pakkus jooke kaaslastele maitsta. Joogiveega täidetud kannudesse lisati sidrunit, punaseid marju, apelsini, porgandit, õuna, värsket kapsast, kurki ja valget mugulsibulat.

Katse lõpuks selgus, et püstitatud hüpotees pidas paika, joogivesi võttis igalt viljalt omale maitset. Jooke jagus sööklas mekkimiseks kõigile soovijatele. Paljud eelistasid kurgi- või sidrunimaitselist vett, aga kiidusõnu said porgandi- ja kapsa- ning üllatuseks ka sibulamaitseline vesi.

Maitsed on erinevad!

Aitäh Vändra Gümnaasiumi kokkadele, Mathiase isale ja direktorile, kes katse ettevalmistamisele ja läbiviimisele kaasa aitasid.

Õp Silja Enok