Vilistlaskogu stipendiumi pälvis Markkus Pärnsein

Traditsiooniliselt antakse meie kooli sünnipäeval üle vilistlaskogu stipendium. Stipendiumi määramise eeldusteks on hea õppeedukus ja eeskujulik käitumine, kooli väärikas esindamine (aineolümpiaadid, konkursid, spordivõistlused, isetegevus), aktiivne osalemine õpilaselus ja ürituste korraldamisel ning sõbralik, heatahtlik ja osavõtlik suhtlemine.

Sel aastal pälvis stipendiumi 11. klassi õpilane MARKKUS PÄRNSEIN.
Markkus Pärnsein on Vändra Gümnaasiumi 11. klassi õpilane, tema õppetöö tulemused on väga head ja head. Eelmisel õppeaastal olid kõik kursused hinnatud A, B või C-ga. Õppijana seab Markkus endale eesmärgid, ta on kohusetundlik ja järjekindel. Markkus on teadmishimuline noor, ta tunneb suurt huvi maailmas toimuva vastu. Ta oskab väga hästi luua seoseid õpitu ja igapäevaelu vahel. Markkus on mitmekülgne, andekas ja tegus noormees, kelle panus kooliellu on pidevalt nähtav. Markkus on eeskuju ja autoriteet kaasõpilaste jaoks, ta on klassivanem ja JATSi liige. Markkus avaldab julgelt oma mõtteid ning tema arvamusega arvestatakse. Markkus on väga toimekas nii klassi- kui koolielus, ta aitab korraldada ja juhtida õpilasüritusi. Markkus on koolielus aktiivne kaasalööja ning suudab oma energiaga ka kaasõpilasi innustada. Oma hea suhtlemisoskuse ja mõnusa huumorimeelega oskab ta alati luua meeldiva õhkkonna. Ta on asendamatu meeskonnaliige Lüdigi saali üritustel. Markkus tegeleb rahvatantsu ja kitarrimänguga, tal jätkub aega ka kalal käimiseks ja looduses viibimiseks. Klassikaaslasena on Markkus vastutustundlik, abivalmis, sõbralik ja hea tuju looja. Markkus märkab klassikollektiivis tekkinud murekohti, arutleb nende üle ja pakub oma lahendusi. Õpetajad ja kooli külalised märkavad eriti Markkuse viisakust, laia silmaringi ning julgust suhelda ja oma arvamust avaldada. Markkus Pärnsein väärib Vändra Gümnaasiumi vilistlaskogu stipendiumit hoolsa õppimise eest ning silmapaistvalt aktiivse suhtumise ja tegutsemise eest.
Palju- palju õnne Markkus!
Iseloomustuse koostas: klassijuhataja Katrin Palu

Foto: Kairi Rikker