Karjäärinädal

2.-6. märtsini toimub Vändra Gümnaasiumis karjäärinädal

Vändra Gümnaasiumis korraldatakse sellist üritust alates 2013. aastast. Kui kahel varasemal korral mahutasime oma ettevõtmised ühte koolipäeva, siis seekord täidame temaatiliste üritustega kogu nädala. Karjääripäevade eesmärgiks on kooli ja igapäevaelu omavaheliste seoste näitamine, karjäärivõimaluste tutvustamine ning elukestva õppimise tähtsuse rõhutamine elukutse valikul. Soov on tuua tööelus toimuv meie õpilastele lähemale, luua seoseid koolides õpitu ja igapäevaelu vahel, rääkida eesmärkide seadmisest ja nendeni jõudmisest ning teha seda reaalsete eeskujude abil. 2013. aastal keskendusime oma karjääripäeval ettevõtlike inimeste elukutsetele ning nende tutvustamisele. Järgneval aastal olid teemaks hobid, millest on saanud ettevõtlus.
Karjäärinädalast saavad osa kõik meie kooli õpilased esimestest kuni lõpuklassideni. Neil päevil toimuvad õppekäigud kohalikesse ettevõtetesse. Õpilaste võõrustajateks ja oma tegevuse tutvustajateks on MS Balti Trafo OÜ, OÜ Vändra Visa, Tiremi OÜ, OÜ Valley, OÜ Vändra Ökopagar, OÜ Vändra MP, LSAB Vändra AS, AS Wendre, aga ka Vändra Lasteaed ning valla- ja alevivalitsus. reedel toimuvad koolis kohtumised huvitavate inimestega. Esinema on lubanud tulla nii meie kooli vilistlasi ja Vändra kandi ettevõtjaid kuid ootame ka huvitavaid külalisi kaugemalt.
Usume, et tuleb väga huvitav, hariv ja tulevikuvalikuid teha aitav koolinädal.

Õpilaste võõrustajateks ja oma tegevuse tutvustajateks on 12 kohalikku asutust ja ettevõtet.

 1. MS Balti Trafo OÜ,
 2. OÜ Vändra Visa,
 3. Tiremi OÜ,
 4. OÜ Vändra Ökopagar,
 5. OÜ Vändra MP,
 6. LSAB Vändra AS,
 7. AS Wendre,
 8. Vändra Lasteaed
 9. Vändra Vallavalitsus
 10. Vändra Alevivalitsus,
 11. OÜ Valley,
 12. Vändra OÜ.

Usume, et tuleb väga huvitav, hariv ja tulevikuvalikuid teha aitav koolinädal.
Õppekäigud kohalikesse ettevõtetesse:

Esmaspäev, 02.03.20015

 •  Vändra Ökopagar OÜ       3. klass klass
 • LSAB Vändra AS                    8.a ja 8.b poisid
 • MS Balti Trafo OÜ                9.a klass
 • AS Wendre                              11. klass

Teisipäev, 03.03.2015

 •  Vändra Lasteaed                   8.a ja 8b tüdrukud
 • MS Balti Trafo OÜ                 9.a klass
 • OÜ Vändra MP                        7. klass
 • OÜ Valley                                    2.a klass (10.03.)

 

Kolmapäev, 04.03. 2015

 •  OÜ Valley                       2.b klass
 • AS Wendre                     12. klass
 • OÜ Vändra                        6. klass

Neljapäev, 04.03.2015

 •  Vändra Vallavalitsus                 4. klass
 • AS Wendre                                    10. klass
 • OÜ Vändra Ökopagar             9b klass
 • Tiremi OÜ (Tiina Salong)       5. B klass
 • OÜ Valley                                       2.b klass (12.03.)

 

Reede, 06.03.2015

Päeva peaesineja on Siim Kallas, kes avb aulaloengul VIII –XII klasside õpilastele, õpetajatele ja kogukonna ettevõtjatele taasiseseisvunud Eesti Vabariigi rahanduse ja majanduse lugu ja vastab kuulajate küsimustele.

Karjääripäeva avavad Pärnu maavanem Kalev Kaljuste ja Vändra Alevivanem Toomas Sonts. Koolitundides esinevad ja oma karjääriteest ning tänasest tööst räägivad Priit Enok, Jaanus Rahula, Sulev Alajõe, Anti Moppel, Jaanus Luberg, Märt Treier, Kalmer Kalmus, Eve Valma, Tiit Kangert, Märtin Rõõmusaar, Raido Ilp, Merili Tasane, Kaido Madisson, Andri Küüts, Raul Kiveste, Sandra Tomingas, Toomas Taul, Egon Sumre, Mari – Liis Jaanson.

Uudise kirjutas õpetaja Silja Enok.