Maria Johanna Ahtijainen (10. kl) võitis vabariikliku eesti kirjanduse olümpiaadi

Olümpiaad toimub nelja aasta tagant ja seda korraldab Tartu Ülikooli teaduskool. Lõppvooru pääsemiseks tuleb koostada uurimistöö, mille üldteemaks oli sel aastal „Koht ja kirjandus“. Maria Johanna kirjutas uurimistöö teemal „Ringkäik Tõnu Õnnepalu Paradiisis“.Laupäeval, 6. märtsil toimus veebikeskkonnas Moodle olümpiaadi lõppvoor, kus 37 loomingulise ülesande lahendamisele kulus neli pingelist tundi. 8. märtsi pärastlõunal andis žürii veebiautasustamisel teada parimad. Keskmises vanuseastmes (9.-10. kl) tunnistati võitjaks Maria Johanna ning lisaks olümpiaadi võidule saavutas ta uurimistööde arvestuses III koha.

Palju õnne Maria Johannale ja õpetaja Heli Buhtile!