Ettevõtlusnädal 2024 Vändra Gümnaasiumis

Esmaspäev, 07.10
Pärnumaa noorte inspiratsioonipäev
Pärnu, Hestia hotell Strand, kell 9.30-14.15
Osalevad:
X, XI klass

Teisipäev, 08.10
Õpilaselt õpilasele
Vändra Gümnaasium, aula, kell 12.30
Osalevad:
6. kl, 7.a kl, 11. kl ja 12. kl

Kolmapäev, 09.10
II-VI klasside maakondlik majanduse veebiviktoriin
Vändra Gümnaasium, arvutiklass
8.30 VI a – õp Palu
9.05 VI b ja III a – õp Enok
9.45 II a – õp Tarjan
12.00 IIb ja IVb – õp Juro
12.30 IV a – õp Juro
13.05. V a – õp Ameljušenko
13.40 V b – õp Lepik
Külas Ralf ja Paul Aron (vormel F2). Artiklit loe siit
Vändra Gümnaasium, aula
Osalevad:
I-II kooliaste kell 10.05
III kooliaste, X klass ja teised huvilised kell 12.30

Neljapäev, 10.10
Õppekäik kodukoha ettevõttesse. Õpilastele esineb lapsevanem. H.Sumre
Uus tn 17, kell 12.30
Osaleb 3.a klass

Reede, 11.10
Ettevõtlusnädala kokkuvõtted kodudes.
Osalevad kõik õpilased ja nende vanemad.

Pärnumaa noorte inspiratsioonipäev

Esmaspäeval, 7. oktoobril toimus Pärnus Hestia Hotell Strandis Pärnumaa Noorte inspiratsioonipäev, kuhu olid oodatud gümnasistid ja üheksandad klassid

7. – 11. oktoobril toimus Vändra Gümnaasiumis ettevõtlusnädal, mille raames käisid Vändra Gümnaasiumi gümnasistid ja kolm üheksandikku Pärnus Inspiratsioonipäeval. Ürituse eesmärk oli noori julgustada meeskonnatööd tegema ja neid juhtima suunata. Sihtgrupiks olid 16 kuni 19 aastased noored. Üritusel olid esitlused ja töötoad, mida viisid läbi erinevad Combat Ready liikmed ja Reigo Ahven. Valida tuli 2 töötuba viiest, üks enne ja teine peale lõuasööki. Mõte, mis jäi meelde oli, kui sul on teadmised mingis alas, aga sa ei praktiseeri neid, siis pole neist kasu. Viimane tegevus oli rütmi tajumine, mida viis läbi Reigo Ahven. Osad mängisid trumme ja teised plaksutasid. See näitas, et isegi, kui sa ei oska midagi täiuslikult on sul mingid teadmised olemas.

Tekst: Anete Ind ja Mirell Raaga 10. klassist

 

 

Õpilaselt õpilasele 

Ettevõtlusnädala raames toimus meie koolis põnev sündmus nimega Õpilaselt õpilasele. See oli koolitund, kus eri vanuses õpilased jagasid aulas oma kogemusi ja edulugusid, mis on seotud mini-mini- ja õpilasfirmadega, mida nad on ise loonud ja juhtinud. Esinejad olid õpilased, kes on eelmisel kooliaastal osalenud miniettevõtete loomisel. 9 õpilasfirmat jagasid oma praktilisi nõuandeid ja õppetunde, nad andsid inspiratsiooni ning motiveerisid teisi tulevasi ettevõtlushuvilisi. 

Kohtumise peamine eesmärk oli aidata järgmisi õpilasi, kes hakkavad ise õpilasfirmasid looma, pakkudes neile teadmisi ja nippe, mida 7. ja 12. klasside õpilased olid oma ettevõtlusteekonnal kogeda saanud. Õpilaselt õpilasele on mõeldud koolisiseste kogemuste vahetamiseks ning eakaaslastest toetusvõrgustiku loomiseks, mis aitaks noortel ettevõtjatel alguses esinevaid raskusi ületada. 

Üritus lõpus sain sõna mina,  Lukas Perner. Sain võimaluse tutvustada koolikaaslastele oma põnevat hobi, tegin lühitutvustust mündikogust, mida olen juba aastaid täiendanud. Rääkisin, kuidas kollektsioneerimisega alustasin, huvitavatest lemmikmüntidest ja sellest, kuidas kogumine on õpetanud mulle kannatlikkust ja põhjalikkust. 

Õpilaselt Õpilasele tuleb järgmisel sügisel jälle, et ettevõtlikud saaksid aulas oma kogemusi kaaslastele jagada.

Tekst: Lukas Perner 8.a klass

 

Õppekäik kodukoha ettevõttesse

Ettevõtlusnädalal tutvustas 3. klassi õpilastele oma tööd Grita ema Helke Sumre. Grita rääkis kodus, et vanemad on oodatud kooli majandusõpetuse tundi oma ametit tutvustama või õpilasi töö juurde külla kutsuma. Ema oli nõus ja leppis 3. klassi jaoks kokku Vändra Sotsmaja külastuse. Helke Sumre töötab seal tegevusjuhendajana. Asutuses elavad nädala sees raske ja sügava liitpuudega inimesed, kes vajavad ja kasutavad erinevaid abivahendeid. “Meie elanikud on ohutud ja ootavad väga külalisi. ” ütles tegevusjuhendaja. Ta rääkis, millised on tema igapäevased tööülesanded, tutvustas oma töökohta ja näitas olulisemaid töövahendeid. Õppekäik aitas paremini mõista, milline on sotsiaaltöötaja amet ja mida teeb tegevusjuhendaja.

Tekst: Silja Enok