Ilmi Kollale pühendatud luulevõistlus

Emakeelepäeval (14. märtsil) külastasime 3. klassi õpilastega Surju koolis toimuvat Ilmi Kollale pühendatud luulevõistlust. Noorema vanuserühma õpilased 1.-4. klass esitasid Wimbergi luuletusi ja vanemrühma õpilased 5.-9. klass Ilmi Kolla luuletusi. Žürii külalisesinejaks oli kutsutud näitleja Andrus Vaarik, kes oma pooletunnises kõnes andis esinejatele julgustavad sõnad.

Jõudes varem kohale oli meil võimalus tutvuda koolimajaga. Osade lemmikuks sai ronimissein, teistele meeldis malet mängida. Lahkesti kutsuti meid ka osa võtma 3. klassi inglise keele tunnist. Nii saime teada, et inglise keelt Surju koolis hakatakse õppima 1.klassist.
Meie vallast olid esindatud Vändra Gümnaasium, Pärnjõe Põhikool ja Kergu Lasteaed-Algkool. Nooremas vanuserühmas võitis meie valla õpilane Pärnjõe Põhikoolist Timo Rand.
Kokkuvõtvalt oli meeliülendav päev. Imeline vaadata ja kuulata noori inimesi luuletusi lugemas.
Tekst ja foto: Eelika Rand