Külmetushaiguse ravi tuleks alustada kohe esimese ööpäeva jooksul pärast esimeste haigustunnuste ilmnemist. Tass või paar õhtust taimeteed koos lühiajaliselt suurema koguse C-vitamiiniga aitab immuunsüsteemi tugevdada ning esmaseid külmetusnähte kaotada.Võiks kasutada punast päevakübarat koos C-vitamiini ja tsingiga ja immuunsust tõstvaid preparaate käsimüügist.
Külmetushaigust aitab leevendada ka kõik, mis kuum: jook, jalavann (soola või sinepipulbriga), viinasokid, sinepiplaastrid, Vietnami salvi Hustagil palsami ja Abo Health külmetuspalsami hõõrumine varvaste vahele ja sääremarjadele ning rinnakule.
Nina limaskesta turse vähendamiseks kasutatakse nohutilku/spreisid (ksülometasoliin, naftasoliin) ja allergiatablette/siirupeid (pseudoefedriin). Looduslikud õlid, seahulgas mentool, kaitsevad nina liigse kuivuse ja kinnisuse eest (nohupulk, inhaleerimissegu).
Puhastamiseks sobivad (mere)soolalahusel põhinevad preparaadid. Vältimaks eritise kõrva sattumist, tuleks nuusata üht ninapoolt korraga, kummardudes ettepoole ja vältides liigtugevat survet.
Kuiva köha puhul sobivad rögavedeldajad (ACC, ambroksool, broomheksiin) ja teha aurusid ja kuumad joogid.
Valusa või valutava kurgu puhul aitavad erinevad imemistabletid, ravimtaimedel ja taruvaigul baseeruvad kurguaerosoolid.Kurguvalu vastu aitab külmetuspalsamiga määrimine, inhalatsioonid ja sinepivannid.
Üle 38C° temperatuuri korral võiks siiski juba võtta palavikualandajaid (paratsetamool, atsetüülsalitsüülhape) sobivas ravimvormis.Palju juua.
Endiselt kehtivad kuldsed tõed: puhka, joo palju vedelikku, tugevda immuunsüsteemi. Viirustevastase võitlusega peab organism ise hakkama saama ning külmetushaigused tuleb kindlasti korralikult välja ravida. Krooniliseks muutunud nohu, köha, bronhiit või kurgupõletik võivad põhjustada raskemaid tervisehädasid.